Haber

Belediye başkanlarından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajı

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ve Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla açıklama yaptı.

Canpolat mesajında, toplumun doğru ve doğru bilgiye ulaşmasını sağlayan, devlet aygıtı ile millet arasında köprü görevi gören gazetecilerin değerli bir sorumluluk üstlendiğini belirtti.

Canpolat, mesajında ​​şu noktalara dikkat çekti:

“Demokrasimizin vazgeçilmez unsurlarından biri ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracı olan medyayı oluşturan gazeteciler, bir şehrin adil tanıkları olarak gözetlenmektedir. Her şeyi soruşturan gazetecilerin emeğidir. gerçeğin elçisi olarak ön yargısız, bağımsız ve temas halinde olay ve bu çabamızla haberdar olmamızı sağlar.Kutsal olduğuna inanıyorum.Yerel ve ulusal basın kuruluşlarında görev yapan gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum.”

Başkan Kuş ise yerel yönetim hizmetlerini yürütürken en önemli destekçilerinin ve halkla aralarındaki köprünün gazeteciler olduğunu belirtti.

Kamu hizmetlerinin toplum hayatına dokunan en önemli parçası olan yerel yönetim hizmetlerini yerine getirirken gazetecilerin kendileriyle halk arasındaki en önemli köprü olduğunu belirten Kuş, “Haram için gece gündüz çalışan gazeteciler var. Toplumun yoğun bir emek, çaba ve çaba sarf etmesi bu nedenle çok takdire şayandır.10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle bu kutsal mesleği icra eden tüm basın emekçilerinin gününü kutluyor, saygılarımı sunuyorum.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu