Haber

İBB Başkanı İmamoğlu, CHP’de liderlik ve yönetim değişikliği istediklerini açıkladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Toplum, CHP liderinin ve yönetiminin değişmesini, bu değişimin hem kuşak hem de vizyon ekseninde olmasını istiyor” dedi. söz konusu.

İmamoğlu, sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Vatandaşların “CHP’de değişim, Türkiye’de değişim, iktidar için değişim” konusundaki görüş ve önerilerini almak üzere 4 Temmuz’da http://iktidaricindegisim.org adlı bir internet sitesi oluşturduklarını ifade eden İmamoğlu, şunları söyledi: 1 milyonu aşkın vatandaş 6 kıtadan ‘Güç için Değişim’ sayfamızı ziyaret etti ve 100 binden fazla vatandaşımız değişimle ilgili görüş ve önerilerini iletti.” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu, internet sitesinde yer alan öneri ve yorumların netleştiği konularla ilgili olarak da şunları ifade etti:

“Toplum, CHP’nin liderliğinin ve yönetiminin değişmesini ve bu değişimin hem kuşak hem de vizyon ekseninde olmasını istiyor. demokrasi ve laiklik anlayışı üretilecek.Tabanla bağlarını kuvvetlendirecek,demokratik hizmet odaklı bir muhalefet.Yapısı, dili ve üslubunun oluşmasını bekliyor.Değişimi ve yeniliği kucaklayan yeni bir parti yapısı görmek istiyor. gençliğin ilgisini çekecek yapıların teşvik edilmesini ve gençliğin güçlendirilmesini talep ediyor, bizden bir tavır ortaya koymamızı bekliyor.”

menemen-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu