Teknoloji

Yarım asır önce piyasaya sürülen bu yazılım, 80 yaşındaki mimarı tarafından güncellendi.

AWK, ilk kez 1977’de tanıtılan bir yazılım platformuçıkışından neredeyse yarım asır sonra, uzun zamandır beklenen bir güncelleme aldı.

Daha da etkileyici olanı, yazılım kısaltmasının arkasındaki ekibin ( AWK – Alfred Aho, Peter Weinberger ve Brian Kernighan) üyesi olan 80 yaşında Kanadalı bir bilgisayar bilimcisidir. Brian KernighanBu güncellemenin çalışmaları aracılığıyla kullanıma sunulduğu .

İşletim sistemi açısından POSIX uyumluluğu, metin belgelerini analiz etmek için bir programlama dili olan AWK’yi içermesini gerektirir. AWK, AT&T tarafından ticarileştirilmeden önce ilk olarak 1979’da Bell Labs tarafından oluşturuldu. UNIX’in son sürümü olarak kabul edilen UNIX Sürüm 7’de görüldü . Diğer POSIX onaylı işletim sistemlerinin ortasında Mac os işletim sistemi, VxWorksve z/işletim sistemibulunur.

Güncellemede şu ana kadar bir realloc hatası bulundu ve Kernighan daha fazlasının olabileceğinden şüphelendiğini söylüyor. Şu anda ” makul bir miktar“test edildiğini söylüyor ama” açıkça daha fazla teste ihtiyaç var” belirtiyor.

GitHub’daki ileti dizisindeki yorumlar, güncellemenin önemini vurguluyor ve “ Vay” veya ” saygılar Tek bir övgü satırı içerir. Ancak Kernighan, bu tür yorumlar bölümünü gereksiz yere doldurduğu için bu tür yekpare yorumlardan kaçınmak istediğini söylüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu